رشد ۳۶ درصدی حجم عملیات بانک توسعه تعاون

رشد ۳۶ درصدی حجم عملیات بانک توسعه تعاون

مدیر عامل بانک توسعه تعاون حجم عملیات بانکداری توسعه‌ای سال گذشته بانک را همراه با ۳۶ درصد رشد اعلام کرد.

چهارشنبه 17 فروردین 1401 ساعت 8:41

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

حجت‌اله مهدیان مدیر عامل بانک توسعه تعاون در دیدار با مدیران عامل و اعضای هیات مدیره شرکت‌های تابعه بانک ضمن تبریک سال جدید و حلول ماه مبارک رمضان اظهار داشت: شرکت‌های زیر مجموعه با بانک عملکردی یکپارچه داشته و در تکمیل زنجیره ارزش بخش تعاون فعالیت می‌کنند.

وی افزود: عملکرد مالی شرکت ها در ترازنامه بانک تاثیر گذار است و شرکت ها ابزاری برای کمک به تحقق اهداف توسعه ای و حمایتی بانک محسوب می‌شوند.

مدیر عامل بانک توسعه تعاون گفت: مانده منابع و مصارف بانک در پایان سال ۱۴۰۰ با رشدی ۳۶ الی ۳۷ درصدی در مقایسه با سال پیشین همراه بوده است و ۱۶۵ هزار پرونده تسهیلاتی مصوب و پرداخت گردیده است و حجم خدمات تخصصی از قبیل صدور اعتبار اسنادی و ضمانت نامه در شبکه شعب نشان دهنده رشدی قابل توجه در حجم عملیات بانک بوده است.

وی با اشاره به لزوم تبعیت از شعار ابلاغی مقام معظم رهبری تحت عنوان «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» گفت: مجموعه بانک به عنوان نهاد دولتی برای تحقق این هدف مهم و اجرای این راهبرد احساس وظیفه می‌کند و بخش تعاون به عنوان بخش مهمی از اقتصاد قابلیت‌های ویژه برای تولید بر پایه کارآفرینی و دانش بنیان برخودار است.

مهدیان گفت: ۳۵۰ هزار میلیارد ریال برای افزایش سرمایه هشت بانک دولتی در بودجه سال ۱۴۰۱ لحاظ شده است که باپیگیری‌ها و تبیین رویکرد توسعه ای بانک در طرح های ملی امید است که سهمی مناسب از افزایش سرمایه به بانک توسعه تعاون اختصاص یابد تا کفایت سرمایه بانک به حد متعارف نزدیک شود و ظرفیت های جدید برای فعالیت توسعه ای بانک فراهم آید.

وی خاطر نشان کرد: ظرفیت های مناسبی به لحاظ فنی، تجربی و مدیریتی در شرکت ها وجود دارد که بسیاری از نیازهای بانک در زمینه های فناوری، ابنیه ای، تاسیساتی، بیمه ای، ارزی و مدل‌های نوین مالی و اعتباری با اجرای پروژه های متنوع و ایجاد فرآیندهای اثربخش از سوی شرکت ها تامین شده است و مشتریان و تعاونگران نیز از محصولات و خدمات شرکت‌ها بهره می‌برند.  

سید باقر فتاحی رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون به برگزاری بموقع مجامع شرکت‌ها و رعایت استانداردهای مالی و حسابداری و عملکرد شفاف و هدفمند شرکت‌ها طی سال‌های پیشین اشاره نمود و گفت: بانک توسعه تعاون در مسیر تقویت سرمایه انسانی و افزایش سرمایه شرکت‌ها تدابیر و اقدامات متنوعی صورت داده است و در وضعیت کنونی انتظارات از شرکت‌ها برای ارتقای سطح عملیات  و نقش‌آفرینی بیشتر در بخش تعاون افزایش یافته است.

امیر هوشنگ عصارزاده عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: فعالیت شرکت‌ها در چارچوب‌های قانونی از اهمیتی ویژه برخوردار است و شرکت‌ها با مجوز بانک مرکزی در فعالیت هستند و راهبری و برنامه‌های عملیاتی شرکت‌ها در تطابق کامل با برنامه‌های بانک صورت می‌پذیرد. مسیر حرکت شرکت‌ها رو به رشد بوده است و لازم است تا با افزایش بهره‌وری، نقش هر شرکت در تکمیل زنجیره ارزش ارتقا یابد.

محمد جعفر ایرانی عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: افزایش سهم بخش تعاون در اقتصاد ملی از مهمترین اهداف مجموعه بانک توسعه تعاون به شمار می‌رود و شرکت‌ها می‌توانند سرآغاز تحولاتی مثبت برای حمایت از بخش تعاون باشند. شرکت‌ها  لازم است تا از رویکرد دولت در زمینه حمایت از اقشار متوسط و کمتر برخوردار تبعیت نموده و برنامه‌های متنوعی در این مسیر به اجرا درآورند.

در این نشست مدیران عامل و اعضای هیات مدیره شرکت‌ خدمات و پشتیبانی توسعه تعاون، شرکت سامانه متمرکز الکترونیک توسعه تعاون، شرکت صرافی توسعه تعاون، گروه مالی توسعه تعاون، شرکت خدمات بیمه‌ای پوشش توسعه تعاون و شرکت واسپاری توسعه تعاون به بیان دیدگاه‌ها و تبیین برنامه‌های پیش رو پرداختند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

بی توجهی به کارکنان نفت در تعیین پاداش پایان خدمت کارکنان دولت!

بر اساس لایحه بودجه ۱۴۰۲ در سال آینده پاداش پایان خدمت کارکنان در ازای هر سال خدمت و به میزان حداکثر تا سی سال ۵۲۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده که نسبت به امسال ۷۵ میلیون تومان اضافه شده است.

 • 369

2877 میلیارد دلار ثروت نفتی برباد رفته در 12 سال تحریم

برای فهم بهتر مقدار هزینه 2877 میلیارد دلاری وارد شده از صادرات نفتی از دست رفته تا پایان سال میلادی گذشته، می‌توان به ارزش ریالی آن با توجه به قیمت دلار در بازارهای امروز اشاره کرد که بالغ بر 100.7 هزار هزار میلیارد تومان می‌شود.

 • 379

رحیمی: در لایحه بودجه ۱۴۰۲ هیچ افزایش قیمتی برای حامل‌های انرژی دیده نشده است/ معافیت برای خانوارهای کم‌درآمد

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: سال آینده هیچ افزایش قیمتی برای حامل‌های انرژی از جمله بنزین، گازوئیل و گاز را نداریم و این موضوع اصلاً در بودجه سال ۱۴۰۲ نیامده است.

 • 442

اشتباه بانک مرکزی در آبان ماه

سید احسان خاندوزی، سخنگوی اقتصادی دولت : نرخ ارز در سامانه نیما متغیر خواهد بود. بخشی از مشکلی که در آبان و آذر ماه به وجود آمد بود. اشتباه در تخصیص ارز در یکی از زیرمجموعه های بانک مرکزی بود و موجب شد واردات برای کالاهایی که با درهم باید وارد می شد با محدودیت همراه شود .که باعث شد این موضوع القا ش ...

 • 447

قیمت قطعات یدکی در بازار سلیقه ای شد/ خبری از نظارت نیست

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو با اعلام اینکه قیمت قطعات یدکی گران شده اما قیمت دستمزد تعمیرکاران خودرو تغییر نکرده است، گفت: در حال حاضر قیمت قطعات یدکی خودرو بسیار بالاست و هیچ نظارتی در این رابطه انجام نمی شود.

 • 445

کارنامه روحانی و رئیسی در کنترل تورم

«تورم را نصف و سپس تک‌رقمی خواهیم کرد»؛ این دقیقا وعده‌ای بود که سیدابراهیم رئیسی در انتخابات سال گذشته داد. اکنون 16 ماه از آغاز به کار دولت او می‌گذرد و بررسی‌ها نشان می‌دهد رئیسی و دولتش در کنترل تورم طی این مدت، نسبت به بازه زمانی مشابه در دولت روحانی، ناکام بوده‌اند.

 • 361

سابقه بیمه خریدنی نیست ولی یک استثنا دارد

سابقه بیمه خریدنی نیست مگر اینکه فرد به ۶۰ سال رسیده باشد و برای بازنشسته شدن نیاز به خرید سابقه بیمه داشته باشد.

 • 529

مردم بیشتر چه خانه‌هایی می‌خرند؟

فشار تقاضا برای واحدهای کوچک متراژ و قدیمی نمایه غالب در این بازار است.

 • 316

اقتصاد کلان چیست؟

ه علت تاثیرگذاری وضعیت اقتصادی بر تمامی افراد، مسائل اقتصاد کلان، نقش مهمی را در مباحثات سیاسی ملی ایفا می‌کنند. شرکت‌کنندگان در انتخابات از وضعیت اقتصادی آگاه هستند و می‌دانند که سیاست‌های دولت می‌تواند از راه‌های قابل‌توجهی بر اقتصاد، تاثیرگذار باشد.

 • 355

چرا مردم تمایلی به بیمه‌های زندگی ندارند؟

یک مدیر بیمه‌ای ضمن تشریح برخی دلایل عدم توجه مردم به بیمه‌های زندگی، گفت: :‌ یکی از مهمترین دلایل تورم و کاهش ارزش پول است که مردم متناسب با شرایط تصمیم می‌گیرند.

 • 502

قطار سریع السیر در بازار سکه

برخی از سکه بازان با اشاره به اظهارات اخیر رئیسی درباره قطار پیشرفت به کنایه می گفتند نرخ دلار این روزها سوار قطار سریع السیر شده و ایستگاه ها را یکی پس از دیگری طی می کند. همین امر موجب شده سکه بازان تحت هیجان افزایش قیمت دلار در موقعیت خرید قرار بگیرند.

 • 467

نقش موثر اصناف در تنظیم بازار و توزیع کالاهای اساسی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین با تاکید بر نقش مهم اصناف در پیشبرد اهداف اقتصادی کشور و توزیع کالا و خدمات بین جامعه گفت: بدون همراهی و حضور موثر اصناف هیچ برنامه‌ای در بازار قابلیت اجرا و عملیاتی شدن ندارد.

 • 364

احتمال تغییر سن و سابقه بازنشستگی در بودجه ۱۴۰۲/ کدام صندوقها با بودجه دولت سرپا هستند؟

دولت برای جلوگیری از تشدید چالش در صندوقهای بازنشستگی بایستی پیشنهادهای تحولی در حوزه صندوق‌های بازنشستگی و اصلاح سن و سابقه بازنشستگی در بودجه سال ۱۴۰۲ لحاظ کند.

 • 1531

پول مازاد فروش خودرو در بورس کالا به جیب خودروساز می‌رود؟

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگر قیمت معامله شده خودرو در بورس بالاتر از بهای تمام شده پایه و سود معقول باشد، تفاوت مذکور باید برای مصارف عمومی به طور مثال برای توسعه صنعت حمل و نقل هزینه شود.

 • 255

«زمستان سخت» پتروشیمی ایران آغاز شد

بحران مدیریتی در حالی دومین دارنده منابع گازی جهان را دچار چالش جدی کرده است که رسانه‌های نزدیک به دولت مدت‌ها بود «زمستان سخت اروپا و التماس آن‌ها برای گاز ایران» را نوید می‌دادند.

 • 460

تحلیل تکنیکال بورس چیست؟

تحلیل تکنیکال بورس در واقع علمی در بازارهای مالی است که در آن پیش‌بینی قیمت‌های آینده بر اساس بررسی قیمت‌های گذشته صورت می‌گیرد.

 • 244

وضعیت حاد در بانک های 4 استان کشور

نرخ تسهیلات به سپرده ها پس از کسر سپرده قانونی در مهر ماه امسال، در 4 استان کشور بالاتر از 100 درصد بوده که اتفاقی خطرناک در اقتصاد قلمداد می شود. به باور برخی تحلیل گران این رویداد می تواند موجب رشد فزاینده نقدینگی شده و از این حیث این 4 منطقه را میدان انفجار نقدینگی می دانند.

 • 1666

بیشترین رشد قیمت سهام بانکی به سامان رسید

در اولین روز هفته معاملات بورس و فرابورس تهران، شاهد تغییرات اندک شاخص سهام بانک‌ها و موسسات اعتباری در بازار سرمایه بودیم.

 • 1497

بیشترین رشد قیمت سهام انبوه سازی، املاک و مستغلات به وتوس رسید

در اولین روز کاری هفته معاملات بورس وفرابورس تهران شاهد افت شاخص سهام شرکت های انبوه سازی،املاک و مستغلات دربازار سرمایه بودیم.

 • 608

وصول ۲۷۰ هزار میلیارد تومان مالیات در ۷ ماه/ درآمد مالیاتی مهر ۵۰ هزار میلیارد تومان شد

با توجه به آمارهای سازمان امور مالیاتی طی ۷ ماهه سال جاری حدود ۲۷۰ هزار میلیارد تومان مالیات وصول شده است و درآمد مالیاتی مهر ماه ۵۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

 • 336